Aeropress
  • Aeropress.png
  • Aeropress_wymiary.png

Aeropress

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 5 1 Ilość ocen

Aeropress to jeden z najnowszych i zarazem najprostszych zaparzaczy do kawy. I to właśnie jego prostota jest jego największą zaletą. Składa się on z trzech poliwęglanowych części, dzięki czemu Twoja ulubiona kawa może towarzyszyć Ci dosłownie wszędzie!

Areopress został stworzony w 2004 roku przez Alana Adlera, tego samego, który wynalazł… frisbee :) Jest to jego rozwiązanie problemu, który przysparzał tradycyjny ekspres przelewowy – ciężko było zaparzyć w nim tylko jeden kubek kawy. Prosta i szybka obsługa Aeropressu sprawia, że nadaje się on zarówno dla tych „zaawansowanych” jak i tych, którzy dopiero uczą się alternatywnych metod parzenia kawy. Poza tym urządzenie to jest bardzo łatwe do wyczyszczenia. Kawę w Aeropressie przyrządzisz w zaledwie kilka minut. Musisz jednak pamiętać by użyć odpowiednich papierowych filtrów (są dołączone do opakowania). Przy tej metodzie zaparzania sprawdzą się ciemniej palone ziarna z segmentu Speciality. Kawa z Aeropressu będzie zdecydowanie mocniejsza niż ta, którą uzyskamy przy innych metodach alternatywnych, dlatego będzie idealna dla tych, którzy rano potrzebują solidnej dawki kofeiny. 

Pojemność: 250ml

Nie zmywarkaNie zmywarka PlastikPlastik
chwilowy brak towaru
Cena: 139,00 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Jak parzyć kawę w Aeropressie ?

Jak parzyć kawę w Aeropressie ? Temperatura 90-93 °C Woda 250 ML Kawa 18 G Młynek DROBNE Czas 4 MIN

Połącz obie części ze sobą i ustaw Aeropress w pozycji odwróconej tłokiem do dołu. Gorącą wodą zmocz dokładnie papierowy filtr umieszczony wcześniej w sitku po to, żeby pozbyć się posmaku papieru. W celu ogrzania zaparzacza wlej trochę gorącej wody do środka, zamieszaj i wylej, aby osiągnąć lepsze efekty ekstrakcji.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Wsyp zmieloną kawę do Aeropressu. Włącz timer. W ciągu pierwszych 30 sekund wlej około 50 ml wody i zamieszaj. Powinny pojawić się bąbelki. W ciągu kolejnych 30 sekund wlej resztę wody.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Umieść sitko z filtrem na górze i odwróć Aeropress na ulubiony kubek lub filiżankę. Przez około 20 – 30 sekund jednostajnym ruchem naciskaj na tłok przeciskając kawę przez filtr. Przerwij gdy usłyszysz pierwszy syk powietrza.

Produkty
Zobacz produkt

Aeropress - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl