Aeropress

Praktyczny, poręczny, i funkcjonalny. Tak w trzech słowach można opisać ten wyjątkowy zaparzacz. Jest to doskonała alternatywa dla drogich ekspresów ciśnieniowych. Aeropress pozwala na eksperymentowanie z kawą i cieszenie się jej smakiem nawet w dalekiej podróży :)

zobacz
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Producent: Aerobie
Cena: 139,00 zł
Aeropress

Aeropress

Aeropress to jeden z najmłodszych zaparzaczy do kawy, który jednak szybko zyskał sławę i uznanie całego świata. To proste urządzenie służy do szybkiego i łatwego przygotowania jednego kubka pysznej kawy. W Aeropressie kawa jest „wyciskana”, wypływa ona pod ciśnieniem prosto do ulubionego kubka. Zaparzacz ten składa się z dwuczęściowej tuby, sitka oraz papierowych filtrów. Zrobiony został z plastiku, dzięki czemu jest niezwykle lekki i poręczny. To zaparzacz idealny, dla tych, którzy często znajdują się w podróży. Można zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie, a do przygotowania w nim kawy wystarczy dostęp do gorącej wody.

Krótka historia Aeropressu

Jak już zostało wspomniane Aeropress jest jednym z najmłodszych zaparzaczy. Został stworzony w 2005 roku przez producenta… zabawek – Alana Adlera. Skąd więc twórcy frisbee przyszło do głowy, żeby stworzyć zaparzacz do kawy? Potrzeba jest matką wynalazku i tak też było tym razem. Adler czuł się rozczarowany wszelkimi domowymi zaparzaczami do kawy, w których ciężko było przygotować dobrą kawę tylko dla jednej osoby. Nie poprzestał na narzekaniu i po dwóch latach, po dokładnej analizie i ponad 30 prototypach przedstawił światu Aeropress. Świat zakochał się w kawie przygotowanej w tym prostym urządzeniu. Zakochał się do tego stopnia, że zaczęto organizować Mistrzostwa Świata Aeropress. W 2017 roku, podczas 10 edycji tych mistrzostw, ludzie z ponad 50 krajów świata rywalizowali ze sobą w zaparzeniu najlepszego kubka kawy właśnie w Aeropressie. Warto dodać, że w 2016 roku Mistrzostwa Świata Aeropress wygrał Polak - Filip Kucharczyk.

Jaka kawa do Aeropressu?

Aeropress to dość uniwersalna metoda parzenia kawy. Nie ma jednej sprawdzonej recepty. Z tym urządzeniem trzeba się zaprzyjaźnić i odkryć swoje ulubione smaki. Sama budowa urządzenia oraz dołączone do niego gadżety (np. miarka do odmierzania ziaren) sprawiają, że cały proces parzenia możemy dokładnie kontrolować. To jakie ziarna wybrać do Aeropressu zależy jedynie od naszego gustu, od tego, czego oczekujemy od kawy. Duża swoboda zostawiona jest także jeśli chodzi o mielenie ziaren – sprawdzi się zarówno drobne jak i średnio grube mielenie. Parzenie kawy w Aeropressie nie wymaga żadnych dodatkowych gadżetów. Jednak warto korzystać np. ze specjalnych wag odmierzających gramaturę i czas parzenia. Ułatwi to powtórzenie kawy, która nam smakowała. Przydać może się również młynek, aby kawę mielić tuż przed zaparzeniem, dłużej zachowując jej świeżość. Popularność Aeropressu sprawiła, że niektórzy producenci młynków stworzyli specjalne adaptery, które pozwalają na mielenie kawy bezpośrednio do zaparzacza.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl