Bialetti

Włoski producent i twórca pierwszej na świecie kawiarki do parzenia kawy !

  • strzałka
  • 1
  • |
  • 2
  • strzłka
Bialetti

Bialetti to marka, którą kojarzy chyba każdy, kto choćby przez chwilę interesował się tematem kawy. Firma powstała już w 1933 roku we Włoszech, a założył ją inżynier Alfonso Bialetti. Jak to wszystko się zaczęło? Kultura picia kawy we Włoszech była zawsze bardzo rozwinięta. Jednak w tamtych czas wypicie dobrego espresso było możliwe jedynie w dobrych kawiarniach, na które niestety większość Włochów nie mogła sobie pozwolić. Alfonso Bialetti, nie godząc się na taką niesprawiedliwość, postanowił rozwiązać tę sprawę. Podjął się stworzenia urządzenia, które rozwiązałoby ten problem i umożliwiłoby w łatwy i szybki sposób przygotować dobre espresso w domu.

Bialetti Moka Express – pierwszy krok do sukcesu

Zainspirowany ówczesną… pralką, włoski inżynier wymyślił kawiarkę - Bialetti Moka Express. Proste urządzenie, w którym woda z dolnego zbiorniczka przepływa pod ciśnieniem przez zmieloną kawę i wydostaje się dyszą do górnej części, dając namiastkę espresso. Jej hasłem reklamowym było „in casa un espresso come al bar”, co oznaczało dosłownie „w domu espresso jak z kawiarni”.

Firma Bialetti dzisiaj

Obecnie kawiarki Bialetti uchodzą za najlepsze na świecie. Ten sukces był już zasługą syna Bialettiego – Renato. To on rozreklamował kawiarkę. To on również odpowiada za charakterystyczne logo, którym jest „człowiek z wąsem” z uniesionym palcem do góry. Jest to gest, którym zamawiano espresso w kawiarni. Renato Bialetti wymyślił logo po to, by odróżnić oryginalną Mokę Express od mnożących się podróbek. Jego działania marketingowe sprawiły, że firma do teraz wyprodukowała ponad 220 milionów kawiarek. Włosi tak pokochali to urządzenie, że jest ono obecne w 9 na 10 włoskich domów. Co ciekawe, Renato Bialetti, na życzenie, został pochowany w urnie w kształcie kawiarki wymyślonej przez ojca. Obecnie firma Bialetti to nie tylko kawiarki, ale również french pressy, spieniacze do mleka, młynki, dripy, ekspresy do kawy oraz różnego rodzaju akcesoria kuchenne.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl