Chemex Classic 8 CUPS

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 0 0 Ilość ocen

Chemex Classic 8 Cups to coś dla tych, którzy najbardziej lubią kawę w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Ta wersja zaparzacza Chemex pozwoli Wam przygotować jednocześnie ok. 8 kubków kawy! Chemex Classic 8 Cups to bardzo stylowy, ale równocześnie niezwykle funkcjonalny zaparzacz. Został stworzony ponad 70 lat temu przez niemieckiego chemika. Wykonany jest ze szkła laboratoryjnego, odpornego na wysokie temperatury oraz niepochłaniającego zapachów. Parzenie kawy w Chemexie jest niezwykle proste i zajmuje niecałe 5 minut. Wystarczy włożyć specjalny papierowy filtr, wsypać zmielone ziarna, zalać wodą i poczekać aż kawa przesączy się do dolnej części. Do Chemexu najlepiej sprawdzą się jasno palone ziarna kaw o owocowo-kwiatowych nutach. Drewniany uchwyt ze skórzanym paskiem pozwala bezpiecznie serwować gorącą kawę, ale stanowi również stylowy dodatek, który nadaje całości charakteru. Można go w prosty sposób ściągnąć i dzięki temu umyć Chemex w zmywarce.

Pojemność Chemex Classic 8 Cups: ok. 1180ml

ZmywarkaZmywarka SzkłoSzkło
chwilowy brak towaru
Cena: 239,00 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Jak parzyć kawę w Chemexie ?

Jak parzyć kawę w Chemexie ? Temperatura 90-93 °C Woda 350 ML Kawa 25 G Młynek ŚREDNIO GRUBE Czas 4 MIN

Umieść papierowy filtr w szyjce tak, aby jeden bok miał jedną, a drugi trzy warstwy i zmocz go dokładnie gorącą wodą, żeby pozbyć się posmaku papieru. Następnie wylej zebraną wodę z Chemexu.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Wsyp kawę do filtra, wlej około 50 ml wody o temperaturze 93 stopni zakrywając jedynie zmielone ziarna i odczekaj około 30 sekund. Następnie powolnymi, kulistymi ruchami dolewaj resztę wody równomiernie, przerywając co jakiś czas, żeby nie przelać filtra i umożliwić ekstrakcję. 

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Cały proces liczony od pierwszego zalania do momentu kiedy z filtra nic już nie kapie powinien trwać około 4 minut. Jeżeli trwa znacznie dłużej to znaczy, że ziarna były zmielone zbyt drobno. Znacznie krótszy czas zaparzania świadczy o zbyt grubym zmieleniu ziaren.

Produkty
Zobacz produkt

Chemex Classic 8 CUPS - opinie

Dodaj opinię

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl