Chemex Glass Handle 3 CUPS

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 0 0 Ilość ocen

Młodszy brat klasycznej wersji Chemexu. Choć mają odmienny wygląd, sposób parzenia i jakość zaparzonej w nim kawy niczym się nie różni. Wystarczy, że znajdziesz rano 5 minut, żeby móc postawić się na nogi kubkiem pełnej aromatu kawy. Został on zaprojektowany z niezwykłą starannością, tak by poza swoją podstawową funkcją parzenia kawy stanowił piękny gadżet.

W tym modelu zamiast drewnianego uchwytu dodano szklane ucho, co sprawia, że produkt ten idealnie wkomponuje się w modernistycznie i minimalistycznie zaprojektowane kuchnie. Podobnie jak wersja klasyczna, jeśli go nie rozbijesz ;), posłuży Ci przez wiele lat. Dodatkową zaletą produktu jest szkło, z którego jest wykonany – jest ono odporne na wysokie temperatury oraz nie pochłania zapachów, dzięki czemu nie wpływa na smak kawy. Do zaparzenia kawy w Chemexie będziesz potrzebował papierowych filtrów (tych samych, co w Chemex Classic). Produkt tej klasy najlepiej wykorzystasz używając ziaren wysokiej jakości – jasno palonych z segmentu kaw Speciality.

Pojemność: ok. 470ml

ZmywarkaZmywarka SzkłoSzkło
chwilowy brak towaru
Cena: 199,00 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Jak parzyć kawę w Chemexie ?

Jak parzyć kawę w Chemexie ? Temperatura 90-93 °C Woda 350 ML Kawa 25 G Młynek ŚREDNIO GRUBE Czas 4 MIN

Umieść papierowy filtr w szyjce tak, aby jeden bok miał jedną, a drugi trzy warstwy i zmocz go dokładnie gorącą wodą, żeby pozbyć się posmaku papieru. Następnie wylej zebraną wodę z Chemexu.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Wsyp kawę do filtra, wlej około 50 ml wody o temperaturze 93 stopni zakrywając jedynie zmielone ziarna i odczekaj około 30 sekund. Następnie powolnymi, kulistymi ruchami dolewaj resztę wody równomiernie, przerywając co jakiś czas, żeby nie przelać filtra i umożliwić ekstrakcję. 

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Cały proces liczony od pierwszego zalania do momentu kiedy z filtra nic już nie kapie powinien trwać około 4 minut. Jeżeli trwa znacznie dłużej to znaczy, że ziarna były zmielone zbyt drobno. Znacznie krótszy czas zaparzania świadczy o zbyt grubym zmieleniu ziaren.

Produkty
Zobacz produkt

Chemex Glass Handle 3 CUPS - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl