Czajniki do kawy

Przepiękny design nada każdej kuchni wyjątkowego stylu, a specjalna szyjka pomoże w perfekcyjnym parzeniu kawy.

Czajniki do kawy

Czajniki do kawy

Czajniki do kawy - inaczej zwane konewkami, a po angielsku nazywane „gooseneck kettles”, czyli czajniki z „gęsią szyją”. Zostały stworzone specjalnie z myślą o przelewowych metodach parzenia kawy. Czy czajnik do kawy jest niezbędny do przygotowywania kawy w dripie lub chemexie? Oczywiście, że nie, można poradzić sobie bez tego gadżetu. Jednak konewki zdecydowanie ułatwiają parzenie kawy wspomnianymi metodami, są niezwykle wygodne, dają pełną kontrolę nad strumieniem wody, przez co wpływają na ostateczny smak kawy.

Dlaczego warto kupić czajnik do kawy?

Wszystkie modele czajników do kawy mają charakterystyczny długi, odpowiednio wyprofilowany i wąski dzióbek. Przy parzeniu kawy metodami przelewowymi zmielone ziarna należy zalewać równomiernym strumieniem, wykonując przy tym koliste ruchy. Daje nam to pewność równomiernie zalanej kawy – każda drobinka będzie parzyć się tak samo, oddając to, co w niej najlepsze, czyli niepowtarzalny smak. Dzióbek w czajnikach do kawy jest zamontowany nisko, natomiast uchwyt wysoko. Zapewnia to doskonały balans i całkowitą kontrolę nad strumieniem wody, co przy użyciu zwykłego czajnika staje się praktycznie niemożliwe. Dodatkową zaletą czajników do kawy jest to, iż dobrze utrzymują temperaturę wody. Część modeli w ofercie posiada dodatkowo wbudowany termometr, dzięki czemu możemy dokładnie kontrolować także ten aspekt podczas parzenia kawy, a jest on niezwykle ważny. Kawa zalana zbyt gorącą wodą będzie przeparzona, a w smaku wyczuwalna będzie wyraźna gorycz. Natomiast kawa zalana wodą zbyt zimną po prostu się nie zaparzy, a cały jej smak i aromat pozostanie w zmielonych drobinkach zamiast w filiżance.

Po prostu pięknie!

Czajniki do kawy mają jeszcze jedną zaletę, która dla wielu osób jest nie bez znaczenia. To po prostu małe dzieła sztuki. W większości wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dostępny jest także niezwykle popularny model miedziany. Wysoka jakość materiałów użytych do ich produkcji sprawia, że są to produkty, które posłużą na lata. Wśród konewek można znaleźć model wpasowujący się do stylu każdej kuchni. Dodatkowym plusem jest możliwość wyboru czajnika zarówno w wersji tradycyjnej jak i elektrycznej.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl