Drip AltoAir 02

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 5 1 Ilość ocen

Drip AltoAir to niezwykły produkt stworzony przez brytyjską firmę Barrio Alto. Jego twórcy stwierdzili, iż w tradycyjnych dripach trudno jest o powtarzalność smaku kawy w nich parzonej. Po wielu testach wywnioskowali, że spowodowane jest to ściankami dripa, do których mokry filtr się przykleja (za każdym razem w innym miejscu) i tym samym pozwala wodzie przepłynąć po ściance dripa omijając zmieloną kawę.

AltoAir ma minimalną konstrukcję potrzebną do utrzymania filtru. Jest stworzony ze stali nierdzewnej. Wycinany z jednego płaskiego krążka i rozciągany do góry. Przez swoją konstrukcję filtr styka się z zaparzaczem zawsze w tych samych miejscach. Wlewana woda nie ma innej możliwości jak tylko przepłynąć przez wsypaną do filtra kawę. Zapewnia to pełniejsze parzenie – za każdym razem identyczne, a to pozwala uzyskać powtarzalność smaku kawy. Fakt, że cała woda przepływa przez zmielone ziarna wydłuża nieznacznie czas zaparzania. Jednak i w tym można dopatrzeć się plusów -  możesz dłużej obserwować cały proces parzenia, co jest niezwykle ciekawe!

Nie bez znaczenia jest także to, że AltoAir to projekt świetny pod względem designu. Lekki i nowoczesny, będzie wyglądał niezwykle oryginalnie w minimalistycznych, modernistycznych wnętrzach. Podstawka dripa AltoAir jest zdejmowana. Produkt wymaga użycia papierowych filtrów – pasuja tu zarówno filtry Hario V60 02 jak i te do Chemexu. Drip AltoAir może być czyszczony w zmywarce. Podobnie jak przy klasycznych dripach świetnie sprawdzi się jasno palona kawa Speciality.

ZmywarkaZmywarka MetalMetal
chwilowy brak towaru
Cena: 209,00 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Jak parzyć kawę w dripie ?

Jak parzyć kawę w dripie ? Temperatura 90-93 °C Woda 350 ML Kawa 26 G Młynek ŚREDNIE Czas 3 MIN

Umieść papierowy filtr w zaparzaczu i zmocz go dokładnie gorącą wodą.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Wsyp kawę do filtra zalewając ją około 50 ml wody i odczekaj 30 sekund. Następnie powolnymi kolistymi ruchami dolewaj resztę wody przerywając co jakiś czas, aby nie przelać filtra. 

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Zaparzanie od pierwszego zalania wodą powinno trwać około 2 minuty i 30 sekund. Jeżeli trwa znacznie dłużej to oznacza, że ziarna zostały zmielone zbyt drobno i odwrotnie – jeżeli trwa znacznie krócej – ziarna zostały zmielone zbyt grubo.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Drip AltoAir 02 - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl