Drip Bonavita Immersion

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 0 0 Ilość ocen

Bonavita Immersion Drip to kolejna odsłona ciekawego połączenia french pressu i dripa. Podobnie jak w Clever Drip, można w nim zaparzyć kawę łącząc zalety obu tych metod. Na pierwszy rzut oka Bonavita Immersion przypomina klasyczny drip. Jednak to, co go odróżnia to blokada, która umożliwia zamknięcie lub otworzenie przepływu wody. Dzięki temu możemy w pełni kontrolować czas parzenia kawy (tak samo jak we French Pressie). Dłuższy czas parzenia oznacza pełniejszy smak kawy i jej większą intensywność.

W Bonavita Immersion Drip możesz przygotować zarówno delikatną jak i mocną kawę, wystarczy, że ustalisz odpowiedni dla siebie czas parzenia. Dodatkowym plusem jest fakt, że napar jest klarowny, bez żadnych drobinek kawy – tak jak w klasycznym dripie. Bonavita Immersion jest zrobiona z porcelany, dzięki czemu dobrze utrzymuje ciepło podczas parzenia. Pomaga w tym także pokrywka, który stanowi jej element. Drip ten jest w łatwy w czyszczeniu. Można go myć w zmywarce. Wymaga użycia papierowych filtrów Melitta w rozmiarze 4 - do opakowania dołączonych jest 5 sztuk.

Pojemność: 470ml

ZmywarkaZmywarka CeramikaCeramika
chwilowy brak towaru
Cena: 169,00 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Jak parzyć kawę w dripie ?

Jak parzyć kawę w dripie ? Temperatura 90-93 °C Woda 450 ML Kawa 27 G Młynek ŚREDNIO GRUBE Czas 3 MIN

Umieść papierowy filtr (Melitta #4) w zaparzaczu i przelej go gorącą wodą, żeby pozbyć się papierowego posmaku i ogrzać drip. Pozwoli to na utrzymanie stałej temperatury podczas parzenia.  Wsyp zmieloną kawę.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Ustaw Clever Drip na wadze, upewnij się że drip jest zamknięty i zalej kawę wodą tylko do momentu aż przykryje ona ziarna (ok. 100g wody).  Odczekaj ok. 30 sekund i wlej resztę wody. Zamknij przykrywkę, żeby utrzymać temperaturę w czasie ekstrakcji.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Poczekaj ok. 2,5 – 3 min i  ustaw zaparzacz na serwerze lub ulubionym kubku. Zwolnij blokadę przesuwając znacznik w lewą stronę, a wtedy kawa przeleje się do naczynia. Smacznego!

PS Eksperymentuj z grubością ziaren, ilością kawy i wody,  czasem parzenia po to , by uzyskać efekt najlepszy dla Ciebie!

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Drip Bonavita Immersion - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl