Drip Clever (S)

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 0 0 Ilość ocen

Clever Drip to, jak sama nazwa wskazuje, sprytny sposób połączenia french pressu z dripem. Sprytny dlatego, że eliminuje problemy, jakie może stwarzać parzenie kawy tymi metodami.

Clever na pierwszy rzut oka przypomina drip. Jednak to, co go od niego odróżnia to silikonowy korek na dole, który blokuje przepływ kawy. Otwiera się on dopiero wtedy, kiedy ustawisz go na kubku, serwerze czy termosie. Dzięki temu możesz w łatwy sposób kontrolować czas parzenia (tak jak we French Pressie) – kawa parzy się dopóki nie zwolnimy dolnej blokady, stawiając urządzenie na innym naczyniu. Z drugiej zaś strony, dzięki temu iż korzystamy z papierowego filtra kawa pozostaje klarowna, bez żadnych drobinek zmielonych ziaren - tak jak w klasycznym dripie. Takie połączenie daje wiele możliwości tym, którzy mają już doświadczenie w różnych metodach parzenia kawy, ale także stanowi świetne rozwiązanie dla początkujących, dla których kontrola przepływu wody w klasycznym dripie może stanowić wyzwanie. Łatwa kontrola czasu zaparzania pozwala na uzyskanie naparów o różnej intensywności w zależności od osobistych preferencji.

Drip Clever jest zrobiony z tworzywa sztucznego bez BPA (związku chemicznego szkodliwego dla zdrowia). Jest bardzo lekki i poręczny. Posiada także pokrywkę, dzięki której dłużej utrzymywane jest ciepło podczas parzenia kawy. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu – wystarczy wyrzucić papierowy filtr i opłukać go wodą. Drip ten nie nadaje się do mycia w zmywarce. Pasują do niego filtry Melitta w rozmiarze 2.

Pojemność: 290ml

Nie zmywarkaNie zmywarka PlastikPlastik
chwilowy brak towaru
Cena: 79,90 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Jak parzyć kawę w dripie Clever?

Jak parzyć kawę w dripie Clever? Temperatura 90-93 °C Woda 250 ML Kawa 22 G Młynek ŚREDNIO GRUBE Czas 4 MIN

Umieść papierowy filtr (Melitta #2) w zaparzaczu i przelej go gorącą wodą, żeby pozbyć się papierowego posmaku i ogrzać drip. Pozwoli to na utrzymanie stałej temperatury podczas parzenia. Wsyp zmieloną kawę.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Ustaw Clever Drip na wadze i zalej kawę wodą tylko do momentu aż przykryje ona ziarna (ok. 50g wody). Odczekaj ok. 30 sekund i wlej resztę wody. Nałóż przykrywkę, żeby utrzymać temperaturę w czasie ekstrakcji.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Po ok. 2,5 min ustaw zaparzacz na serwerze lub ulubionym kubku. W ten sposób zwolnisz blokadę i kawa przeleje się do naczynia. Smacznego!
PS Eksperymentuj z grubością ziaren, ilością wody i czasem parzenia, żeby uzyskać efekt najlepszy dla Ciebie.

Produkty
Zobacz produkt

Drip Clever (S) - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl