Drip Kalita Wave Glass 1-4

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 0 0 Ilość ocen

Kalita Wave Drip to kolejny świetny produkt, który pozwoli bez wychodzenia z domu cieszyć się kawą jak z dobrej kawiarni! Tym razem jest to propozycja japońskiej firmy Kalita. Firma ta powstała w 1958 roku i zaczynała od produkowania papierowych filtrów. Z czasem poszerzyła swoją działalność, tworząc wszelkiego rodzaju akcesoria potrzebne do parzenia dobrej kawy. Dziś jest największą konkurencją dla innej japońskiej marki – Hario.

Kalita nie odbiega od niej ani jakością produktów, ani ich designem. Drip z serii Kalita Wave to dobry wybór dla początkujących. Posiada on płaskie dno, na którym znajdują się trzy małe otwory, dzięki czemu łatwiej uniknąć zbyt szybkiego przepływu wody, w przeciwieństwie do dripów stożkowych. Daje to mniej możliwości na popełnienie błędu przez nowicjuszy ;) Płaskie dno zapewnia dłuższy czas parzenia, a co za tym idzie kawa z tego zaparzacza ma pełniejszy smak. Znajdziemy w niej mniej kwasowości, a więcej słodyczy. Charakterystyczną cechą Kalita Wave Drip są stworzone do niego papierowe filtry. Przypominają one te do pieczenia muffinek. Ich pofalowany kształt ogranicza kontakt wody ze ściankami dripa, dzięki czemu cała woda przepływa przez zmielone ziarna, co również wpływa na pełniejszy smak kawy.

Drip Kality jest łatwy w użyciu i łatwy do wyczyszczenia. Można go myć w zmywarce. Posiada stylowy drewniany uchwyt, co nadaje mu wyjątkowy charakter. Drip dostępny jest w trzech wersjach: stalowej, szklanej i ceramicznej. Przedstawiona tu wersja jest szklana. Szkło jest wysokiej jakości, odporne na peknięcia. Szklane ścianki pozwalają na „podglądanie” całego procesu parzenia :)

ZmywarkaZmywarka SzkłoSzkło
chwilowy brak towaru
Cena: 129,00 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Jak parzyć kawę w dripie ?

Jak parzyć kawę w dripie ? Temperatura 90-93 °C Woda 350 ML Kawa 26 G Młynek ŚREDNIE Czas 3 MIN

Umieść papierowy filtr w zaparzaczu i zmocz go dokładnie gorącą wodą.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Wsyp kawę do filtra zalewając ją około 50 ml wody i odczekaj 30 sekund. Następnie powolnymi kolistymi ruchami dolewaj resztę wody przerywając co jakiś czas, aby nie przelać filtra. 

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Zaparzanie od pierwszego zalania wodą powinno trwać około 2 minuty i 30 sekund. Jeżeli trwa znacznie dłużej to oznacza, że ziarna zostały zmielone zbyt drobno i odwrotnie – jeżeli trwa znacznie krócej – ziarna zostały zmielone zbyt grubo.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Drip Kalita Wave Glass 1-4 - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl