Filtry do kawy

Papierowe filtry do Chemexa, Dripa, Aeropressu i ekspresów przelewowych

Filtry do kawy

Papierowe filtry do kawy

Papierowe filtry do kawy to element niezbędny przy parzeniu kawy takimi metodami jak drip, chemex, aeropress, czy ekspres przelewowy. Pozornie mało znaczący, jednak źle dobrany filtr może zepsuć smak naszej kawy lub całkowicie uniemożliwić jej zaparzenie. Jak zatem wybrać filtry do dripa, filtry do aeropressu, czy do Chemexu? Przy wyborze papierowych filtrów do kawy przede wszystkim należy upewnić się, że ich rozmiar i kształt będzie pasował do konkretnego modelu zaparzacza. Ważne jest także by papier, z którego wykonane są filtry, nie wpływał na smak kawy. Papierowy posmak skutecznie zepsuje nawet najlepszą kawę. Warto również sprawdzić z jakiego papieru zrobione są dane filtry. Papier papierowi nie równy, poszczególne filtry do kawy mogą być grubsze, cieńsze, bardziej lub mniej przepuszczalne i choć to drobny niuans, to może to być ten ostatni szczegół, który dzieli nas od perfekcyjnej filiżanki kawy.

Filtry do dripa i ekspresów przelewowych

Wybierając filtry do dripa czy ekspresu przelewowego należy sprawdzić jaki kształt ma nasz zaparzacz. Najpopularniejsze drippery są stożkowate i wymagają filtrów dokładnie w takim kształcie. Filtry ze ściętą końcówką będą natomiast pasować do dripperów z płaskim dnem i większości ekspresów przelewowych. Użycie nieodpowiedniego filtra może spowodować zatkanie otworu, przez który przelewa się kawa. Filtry do dripów są dostępne w dwóch rozmiarach 01 i 02. Można także wybierać między filtrami wykonanymi z białej grubszej bibułki lub z brązowego cienkiego papieru. Grubość i struktura filtrów do dripa będą wpływały na czas ekstrakcji, a co za tym idzie na smak kawy.

Filtry do Chemexu

Wybór filtrów do Chemexu jest dużo prostszy. Dlaczego? Kawę w Chemexie parzymy, używając specjalnie stworzonych do niego filtrów. To między innymi właśnie one sprawiają, że kawa z Chemexu jest tak wyjątkowa. To, co odróżnia je od innych dostępnych na rynku filtrów papierowych do kawy, to przede wszystkim ich grubość. Zatrzymują one znaczną ilość olejków eterycznych zawartych w kawie i to właśnie dlatego kawa z Chemexu wychodzi tak delikatna, o bardzo lekkim body, często porównywana do herbacianego naparu. Papierowe filtry do kawy z Chemexu dostępne są w dwóch kształtach - okrągłym i kwadratowym, oraz w dwóch rozmiarach - mniejszym przeznaczonym do Chemexu 3 Cups i większym, odpowiednim dla modeli 6, 8 i 10 Cups.

Filtry do aeropressu

Filtry do aeropressu również nie stanowią problemu, ponieważ zostały one specjalnie do niego stworzone. Są małe i okrągłe. Filtr do aeropressu jest wykonany z białego papieru wysokiej jakości. Dobrą wiadomością jest także to, że pierwszy komplet filtrów do aeropressu jest dołączony do zaparzacza, dlatego przy jego zakupie nie musimy się o to martwić.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl