Kalita

Japoński producent pięknie zaprojektowanych akcesoriów do parzenia kawy

Kalita

Firma Kalita powstała w 1958 roku w Tokio, w Japonii. Jest to firma rodzinna, która swoją działalność rozpoczęła produkcją papierowych filtrów do kawy. Z czasem oczywistym kierunkiem rozwoju firmy stała się produkcja profesjonalnych i domowych akcesoriów do parzenia kawy.

Kalita – międzynarodowa popularność

Kalita produkuje wysokiej jakości produkty, które z dumą dystrybuuje do Ameryki Północnej i Europy. Jest także sponsorem różnych wydarzeń organizowanych przez SCAA (Specialty Coffee Association of America) oraz takich zawodów jak US Barista Championship Brewers i World Brewers Cup. Na terenie Stanów Zjednoczonych Kalita-USA jest własnością Wrecking Ball Coffee Roasters, San Francisco, California, USA. Importują oni produkty Kalita do Ameryki Północnej oraz reprezentują ją w globalnym przemyśle kawowym. Marka Kalita jest największym konkurentem innej japońskiej marki - Hario, która również zajmuje się produkcją akcesoriów do kawy i herbaty.

Seria Wave – wyróżnik firmy Kalita

Tym, czym Kalita postanowiła się wyróżnić na tle innych marek jest seria Wave. W jej skład wchodzą dripy z płaskim dniem i specjalnie do nich stworzone pofalowane papierowe filtry, wyglądem przypominające foremki do babeczek. Kształt filtrów ma na celu ograniczenie kontaktu wody ze ściankami zaparzacza. Dzięki temu cała woda przepływa przez zmieloną kawę, tym samym gwarantując równomierną i pełną ekstrakcję.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl