Kawa Brazil Fazenda Rainha

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 4.6 5 Ilość ocen

DATA PALENIA: 04.08.2018

ŚREDNI STOPIEŃ PALENIA

 

Kraj: Brazil

Nazwa: Fazenda Rainha

Region: Minas Gerais

Plantacja: Rainha / Gabriel de Carvalho Dias

Wysokość upraw: 1100 - 1500 m.n.p.m.

Metoda obróbki: Pulped-Natural

Odmiana: Yellow Bourbon

chwilowy brak towaru
Cena: 29,80 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Kawa o bardzo niskiej, wręcz niewyczuwalnej kwasowości. Kremowa, pełna cielistość. W smaku dominuje smak słodkiej czekolady. Przebijają się również nuty kakao, orzecha, wiśni i skórki pomarańczowej. Idealnie komponuje się z mlekiem.

Ze względu na średnio-ciemne palenie kawa ta nadaje się idealnie do ekspresu ciśnieniowego i kawiarki. Sprawdzi się również jako polska zalewajka, w aeropresie i french pressie (prasce francuskiej). Nie polecamy jej natomiast do parzenia metodami przelewowymi czyli w ekspresie przelewowym, dripie i chemexie. Może okazać się zbyt ciężka, nawet gorzka.

Ziarna wypalane są rzemieślniczą metodą w małym 9 kilogramowym piecu Probat. Ziarna pakowane są w hermetyczne torebki, dzięki czemu dłużej zachowują swój aromat. Choć polecamy kupowanie kawy w ziarnach to na życzenie klientów mogą być one zmielone na profesjonalnym młynku tuż przed wysyłką pod konkretną metodę parzenia.

Plantacja Raihna należy do rodziny Carvalho Dias od 1890 roku. Obecnie zarządza nią Gabriel de Carvalho Dias. Znajduje się dokładnie na granicy stanu Minas Gerais czerpiąc przez to z górzystego ukształtowania terenu charakterystycznego dla sąsiednich regionów Mogiana i South Minas. Właśnie ze względu na ukształtowanie terenu prace na plantacji wykonywane są ręcznie. Położona jest na wysokości od 1100 do 1500 m.n.p.m. Farma zajmuje łączną powierzchnię 484 hektarów z czego jedynie 190 przeznaczonych jest po uprawę kawy. Właściciele od zawsze zwracali wyjątkową uwagę na ekologię i warunki pracy. Pracownicy sezonowi mieszkają na specjalnych osiedlach z pełną infrastrukturą, a nawet szkołą dla swoich dzieci.

Jedyną uprawianą tutaj odmianą kawy Arabica jest słynna Yellow Bourbon z charakterystycznymi żółtymi owocami kawowca. Ziarna przetwarzane są metodą Pulped-Natural.

Kawa z plantacji Rainha udział w prestiżowych konkursach kawowych Cup of Excellence Brazil i znalazła się w finałach w roku 2000, 2001, 2005, 2006, 2008, 2009 oraz 2010. W roku 2011 zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie.

Produkty

Kawa Brazil Fazenda Rainha - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl