Kawa Colombia Finca Paysandu

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 5 1 Ilość ocen

DATA PALENIA: 04.08.2018

ŚREDNI STOPIEŃ PALENIA

 

Kraj: Colombia

Nazwa: Finca Paysandu

Region: Antioquia

Plantacja: Finca Paysandu / Guillermo Gaviria

Wysokość upraw: 1900 m.n.p.m.

Metoda obróbki: Washed

Odmiana: Castillo

chwilowy brak towaru
Cena: 29,80 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Kawa o niskiej, wyważonej kwasowości z pełną, wyraźną cielistością. Jest słodka ale z wyraźnie przebijającymi się nutami owoców. Stanowi połączenie klasycznych nut czekoladowych z kwaskowatością owoców cytrusowych. Idealnie sprawdzi się w kawach mlecznych.

Ziarna wypalane są starą metodą tradycyjną w małym piecu marki Probat z 1974 roku zasilanym gazem. Wypalane są na bieżąco w małych partiach po 9 kilogramów za jednym razem. Zaraz po wypaleniu ziarna pakowane są w hermetyczne torebki pod konkretne zamówienie. Zgodnie z życzeniem mogą być również zmielone na profesjonalnym młynku tuż przed wysyłką.

Ze względu na średnio-ciemne palenie kawa ta nadaje się idealnie do ekspresu ciśnieniowego i kawiarki. Sprawdzi się również jako polska zalewajka, w aeropresie i french pressie (prasce francuskiej). Nie polecamy jej natomiast do parzenia metodami przelewowymi czyli w ekspresie przelewowym, dripie i chemexie.

Plantacja Finca Paysandu położona jest w pobliżu miasta Concordia w południowo-zachodniej części regionu Antioquia. Miasto Concordia znajduje się na zachodnim zboczu południowoamerykańskich Andów na wysokości około 2000 m.n.p.m. Panuje tam wyjątkowy mikroklimat. Odparowywanie wody z rzeki Cauca w dolinie położonej 500 m.n.p.m. przynosi ciepłe masy powietrza nawet na wysokość 1900 m.n.p.m na której położona jest właśnie plantacja Paysandu. Dzięki temu kawa na tych terenach może się rozwijać w wyjątkowo sprzyjających okolicznościach.

Gospodarstwo jest własnością Guillermo Gaviria i jego córki. Guillermo przejął je od ojca, który przybył do Concordii w roku 1950. Zajmuje łączną powierzchnię około 90 hektarów obsadzonych głównie odmianą Castillo (Arabica).

Guillermo Gaviria i jego rodzina przykładają dużą wagę do warunków pracy. Swoim pracownikom sezonowym zapewniają zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie. Stworzyli też specjalny fundusz dla samotnych matek z dziećmi. Ponadto Finca Paysandu jest na ostatnim etapie certyfikacji Rainforest Alliance. Świadczy to o wysokiej jakości samych ziaren jak i sposobu ich wytwarzania.

Produkty

Kawa Colombia Finca Paysandu - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl