Kawa Guatemala El Morito

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 5 2 Ilość ocen

DATA PALENIA: 04.08.2018

JASNY STOPIEŃ PALENIA

 

Kraj: Guatemala

Nazwa: El Morito

Region: Mataquescuintla / Jalapa

Plantacja: Group of small producers / Jose Roberto Monterroso

Wysokość upraw: 1400 - 2000 m.n.p.m.

Metoda obróbki: Natural

Odmiany: Catuai, Pache San Ramon, Bourbon, Mundo Novo

chwilowy brak towaru
Cena: 29,80 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Ta kawa to kwintesencja najlepszych gwatemalskich ziaren. Lekka, orzeźwiająca o przyjemnej kwaskowatości i aksamitnej, delikatnej cielistości. Jej aromat zaraz po zaparzeniu przywołuje na myśl owocowe sady. W smaku natomiast wyraźnie przebijają się nuty jagód i truskawek. Długo po wypiciu pozostawia ciekawy, winny posmak na podniebieniu.

Ziarna wypalane są starą metodą tradycyjną w małym piecu marki Probat z 1974 roku zasilanym gazem. Wypalane są na bieżąco w małych partiach po 9 kilogramów za jednym razem. Zaraz po wypaleniu ziarna pakowane są do hermetycznych torebek pod konkretne zamówienie. Zgodnie z życzeniem mogą być również zmielone na profesjonalnym młynku tuż przed wysyłką.

Ze względu na wysoką jakość i średnie palenie Guatemala El Morito najwięcej smaku i aromatu oddaje parzona metodami przelewowymi w ekspresie przelewowym, dripie i chemexie. Sprawdzi się również w aeropressie, french pressie (prasce francuskiej) i jako klasyczna polska zalewajka. W ekspresie ciśnieniowym i kawiarce natomiast może okazać się za słaba i zbyt kwaskowata.

El Morito to grupa małych, lokalnych plantatorów z miasta Mataquescuintla w departamencie Jalapa, około 40 km na południowy zachód od stolicy departamentu, miasta Jalapa oraz około 100 km od granicy z Hondurasem. Jose Roberto Monterosso założył grupę El Morito 20 lat temu. Dzisiaj liczy ona już blisko 450 członków. El Morito oferuje szeroką gamę wysokiej jakości kaw zaczynając od wyszukanych ziaren typu SHB (Strictly Hard Bean) kończąc na tak zwanych mikrolotach czyli specjalnie wyselekcjonowanych ziarnach z najlepszych części plantacji każdego z członków. Wszystkie przetwarzane metodą Washed lub Natural. Ciągłe podnoszenie jakości uprawy i późniejszej obróbki zaczęło w końcu przynosić sukcesy. Kawy El Morito zdobyły 2 miejsce w 2013 roku oraz 3 i 11 miejsce w 2014 roku w najbardziej prestiżowym konkursie kaw wysokiej jakości - Cup of Excellence.

Produkty

Kawa Guatemala El Morito - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl