Kawa Guatemala Huehuetenango

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 5 1 Ilość ocen

DATA PALENIA: 04.08.2018

ŚREDNI STOPIEŃ PALENIA

 

Kraj: Guatemala

Nazwa: Huehuetenango Arrayan

Region: Huehuetenango

Plantacja: Arrayan

Wysokość upraw: 1400 – 1800 m.n.p.m.

Metoda obróbki: Washed

Odmiana: Bourbon, Caturra, Catuai

chwilowy brak towaru
Cena: 29,80 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Kawa orzeźwiająca o zrównoważonej kwaskowatości. Charakteryzuje się słodkim aromatem, ozdobionym nutami owocowo-kwiatowymi. W smaku bardzo owocowa z akcentem słodko-gorzkiej czekolady oraz nut winnych. Jedwabista, średnia cielistość. Pozostawia przyjemny, słodki posmak.

Ziarna wypalane są starą metodą tradycyjną w małym piecu marki Probat z 1974 roku zasilanym gazem. Wypalane są na bieżąco w małych partiach po 9 kilogramów za jednym razem. Zaraz po wypaleniu ziarna pakowane są w hermetyczne torebki. Zgodnie z życzeniem mogą być również zmielone na profesjonalnym młynku tuż przed wysyłką.

Ze względu na średnio-ciemne palenie kawa ta nadaje się idealnie do ekspresu ciśnieniowego i kawiarki. Sprawdzi się również jako polska zalewajka, w aeropresie i french pressie (prasce francuskiej). Nie polecamy jej natomiast do parzenia metodami przelewowymi czyli w ekspresie przelewowym, dripie i chemexie.

Region Huehuetenango leży u stóp Cuchumatanes Mountains – najwyższego, niewulkanicznego pasma górskiego w Ameryce Środkowej. Jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawy kawowca w Gwatemali. Huehuetenango leży na północnym zachodzie Gwatemali, na granicy z Meksykiem. Jest to przede wszystkim region górzysty o wysokości od 850 do 3700 m.n.p.m. Występuje tam nadzwyczajna różnorodność ekosystemów – zaczynając od subtropikalnego lasu na sosnowych zaroślach kończąc. Uprawa kawy jest tutaj tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Gospodarka lokalna praktycznie w 100% uzależniona jest od eksportu drogocennych ziaren.

Kawa Guatemala Huehuetenango - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl