Kawa Jamaica Blue Mountain

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 5 1 Ilość ocen

DATA PALENIA: 20.06.2018

ŚREDNI STOPIEŃ PALENIA

 

Kraj: Jamaica

Nazwa: Blue Mountain

Region: Blue Mountain

Plantacja: Group of small producers

Wysokość upraw: 1800 - 2350 m.n.p.m.

Metoda obróbki: Fully Washed

Odmiana: Typica

chwilowy brak towaru
Cena: 199,00 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Kawa słodka, łagodna i kremowa w smaku, charakteryzująca się jedwabistą cielistością, bardzo zrównoważona. Pozostawia przyjemny, czekoladowy posmak.

Kawa Jamaica Blue Mountain jest globalnie chronionym znakiem towarowym co oznacza, że tylko kawa certyfikowana przez Radę Przemysłu Kawowego z Jamajki może się tak nazywać. Kawa ta pochodzi z uznanego na całym świecie regionu uprawy w obszarze łańcucha górskiego Blue Mountain. Cały ten region jest ściśle monitorowany przez Radę Przemysłu Kawowego.

Góry Błękitne rozciągają się pomiędzy stolicą kraju miastem Kingston na południu i portem Maria oraz portem Antonio na północy. Region uprawy kaw Blue Mountain leży we wschodniej części wyspy. Region ten to około 6 000 hektarów podzielonych na blisko 25 000 rodzinnych plantacji. W 90% są to bardzo małe gospodarstwa o powierzchni nieprzekraczającej pół hektara.

Szczyt Blue Mountain Peak wznoszący się na wysokość 2350 m.n.p.m. to najwyższy punkt na mapie Karaibów. Klimat w tym górzystym regionie jest chłodny i mglisty z dużymi opadami deszczu. Gleba jest bardzo bogata w minerały. Te dwa czynniki razem tworzą idealny klimat do uprawy kawowca.

Eksport kawy odgrywa bardzo dużą rolę w gospodarce tego małego kraju. Dlatego też wydana została specjalna ustawa określająca obszary uprawy kawy, które mogą korzystać z marki Blue Mountain. Dodatkowo kawa taka musi być zawsze zatwierdzona przez Radę Przemysłu Kawowego przed dopuszczeniem do sprzedaży. Kawa Jamaica Blue Mountain to także kawa, która rośnie minimum na wysokości 1800 m.n.p.m. wzwyż.

Najbardziej znane obszary uprawy kawy Jamaica Blue Mountain to Saint Andrew, Saint Thomas, Portland i Saint Mary.

Do każdej paczki kawy dołączamy zawsze kopię certyfikatu potwierdzającą jej autentyczność.

Kawa Jamaica Blue Mountain - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl