Kawiarka Bialetti Brikka Elite 4 TZ

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 5 3 Ilość ocen

Firma Bialetti to największy na świecie producent kawiarek. Misją założyciela było umożliwienie ludziom zrobienie w domu kawy takiej w jak w dobrych włoskich restauracjach. Pierwszą, klasyczna i niezmienioną do dziś kawiarką jest Moka Express. To ona rozsławiła firmę. Z czasem jak marka rosła w siłę, zaczęto szukać nowych rozwiązań, które pozwoliłyby osiągnąć jeszcze doskonalszy efekt. Podczas wielu badań technologicznych i jakościowych doszli do wniosku, że jedyne czego może brakować użytkownikom klasycznej Moki może być brak charakterystycznej pianki tworzącej się na powierzchni klasycznego espresso – cremy.

Brikka to urządzenie, które rozwiązuje ten problem. Jej charakterystycznym elementem jest zaworek ciśnieniowy znajdujący się na górze rurki, przez którą wypływa kawa. To on tworzy warstwę cremy na kawie. Crema stanowi swego rodzaju warstwę ochronną dla smaków i aromatów zawartych w kawie. Innym elementem budowy jest także otwór w przykrywce kawiarki. Pozwala on na uwalnianie się pary, dzięki temu nie skrapla się ona i nie rozcieńcza naparu.

Kawa przygotowana w kawiarce Brikka ma bogaty i intensywny smak. Najlepiej sprawdzi się tu świeżo palona kawa, ponieważ zawiera ona więcej CO2, który jest niezbędnym elementem cremy. Ziarna powinny być ciemno palone. Produkt jest idealny dla fanów mocnej kawy i kremowej pianki :)

Pojemność: 200ml

Nie zmywarkaNie zmywarka Nie indukcjaNie indukcja MetalMetal
chwilowy brak towaru
Cena: 185,00 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Jak parzyć kawę w kawiarce?

Jak parzyć kawę w kawiarce? Temperatura 90-93 °C Woda 200 ML Kawa 18 G Młynek DROBNE Czas 4 min

Wlej podgrzaną wcześniej wody do dolnej części kawiarki do wysokości zaworka. Włóż koszyczek z filtrem. Wsyp zmieloną kawą do koszyczka wypełniając go po brzegi. Następnie wyrównaj jej poziom łyżeczką lub palcem, starając się nie ubić kawy.

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Skręć obie części kawiarki i ustaw ją na małym ogniu tak by rączka znajdowała się poza źródłem ciepła. Górną pokrywkę pozostaw otwartą. Po około 4 minutach kawa powinna zacząć wypływać w górnej części zaparzacza. Kiedy usłyszysz charakterystyczne syczenie zdejmij kawiarkę ze źródła ciepła.

Produkty
Zobacz produkt

Zamknij górną pokrywkę i rozlej kawę do kubków. Nie pozostawiaj jej w zaparzaczu, ponieważ uzyska ona gorzki smak.

Produkty
Zobacz produkt

Kawiarka Bialetti Brikka Elite 4 TZ - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl