Kawiarka Bialetti Moka Express 3 TZ

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka 5 2 Ilość ocen

Kawiarka, makinetka, kupres, kafetierka… Urządzenie to doczekało się w języku polskim wielu nazw, ale wszystkie oznaczają to samo – możliwość zrobienia w domu kawy takiej jak w dobrej włoskiej kawiarni! Bialetti Moka Express została wynaleziona przez włoskiego inżyniera Alfonsa Bialettiego w 1933 roku. We Włoszech był to czas kiedy dobrej kawy można było napić się tylko w drogich kawiarniach, które nie były dostępne dla przeciętnego Włocha. Bialetti zainspirowany… pralką, wpadł na pomysł stworzenia prostego urządzenia do parzenia dobrej kawy, które będzie dostępne dla wszystkich. Hasło reklamowe kawiarki brzmiało „in casa un espresso come al bar” – „w domu espresso jak w kawiarni”.

Prawdziwą rewolucję przeprowadził jednak syn Alfreda, Renato Bialetti. To on zajął się rozreklamowaniem kawiarki i skupił działania firmy tylko na niej. Dzięki niemu do tej pory wyprodukowano 220 milionów kawiarek. Są one obecne w 9 na 10 włoskich domów. Największą popularność zyskały w krajach europejskich. Ich znakiem rozpoznawczym jest „mały człowiek z wąsem”, który unosi palec w górę, tak jakby zamawiał kawę. Renato stworzył go by odróżnić swoje oryginalne produkty od innych, które stanowiły kopię Moki Express. Renato Bialetti tak ukochał stworzony przez ojca produkt, że kazał się pochować w urnie w kształcie kawiarki!

Kawa z kawiarki jest mocna i intensywna. Aluminium, z którego jest wykonana oraz ośmiokątny kształt pozwalają na równomierne rozprowadzanie ciepła, co zwiększa aromat kawy. Moka Express posiada plastikową rączkę i uchwyt, które nie nagrzewają się, dzięki czemu łatwo zaserwujesz kawę swoim gościom. Kawiarka ta posiada wiele zalet. Jej tradycyjna konstrukcja (niezmieniona od 80 lat) jest trwała, niezawodna i prosta w obsłudze. Stanowi ona alternatywę dla dużych i drogich ekspresów ciśnieniowych. Mokę Express możesz zabrać ze sobą wszędzie! Nie potrzebujesz do niej żadnych dodatkowych filtrów. Jest ona także łatwa do wyczyszczenia, choć nie nadaje się do mycia w zmywarce. Do kawiarki najbardziej pasują ciemniej palone ziarna wysokiej jakości kaw Speciality.

Kawa z tego urządzenia jest wyjątkowo bogata w smaku. Będzie idealna dla tych, którzy wolą kawę mocniejszą, mniej kwaśną, o wyczuwalnych orzechowo-czekoladowych nutach. Model Moka Express doczekał się kilku wersji kolorystycznych, by zadowolić gusta wszystkich. Ich kawiarki stanowią elegancki dodatek do każdej kuchni. Klasyczna Moka Express znajduje się jako eksponat w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Pojemność: 150ml

Nie zmywarkaNie zmywarka Nie indukcjaNie indukcja MetalMetal
chwilowy brak towaru
Cena: 89,00 zł
ilość plus minus
Opis produktu
Zobacz opinie

Jak parzyć kawę w kawiarce Bialetti Moka Express 3 TZ ?

Jak parzyć kawę w kawiarce Bialetti Moka Express 3 TZ ? Temperatura 90-93 °C Woda 150 ML Kawa 15 G Młynek DROBNE Czas 4 MIN

Wlej podgrzaną wcześniej wody do dolnej części kawiarki do wysokości zaworka. Włóż koszyczek z filtrem. Wsyp zmieloną kawą do koszyczka wypełniając go po brzegi. Następnie wyrównaj jej poziom łyżeczką lub palcem, starając się nie ubić kawy.

 

Produkty
Zobacz produkt
Zobacz produkt
Zobacz produkt

Skręć obie części kawiarki i ustaw ją na małym ogniu tak by rączka znajdowała się poza źródłem ciepła. Górną pokrywkę pozostaw otwartą. Po około 4 minutach kawa powinna zacząć wypływać w górnej części zaparzacza. Kiedy usłyszysz charakterystyczne syczenie zdejmij kawiarkę ze źródła ciepła.

 

Produkty
Zobacz produkt

Zamknij górną pokrywkę i rozlej kawę do kubków. Nie pozostawiaj jej w zaparzaczu, ponieważ uzyska ona gorzki smak.

Produkty
Zobacz produkt

Kawiarka Bialetti Moka Express 3 TZ - opinie

Dodaj opinię

separator Może Ci się również przydać

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl