Kawiarki aluminiowe

Najbardziej tradycyjne, pasujące do każdego wnętrza, ponadczasowy design, do do użycia na kuchenkach gazowych i ceramicznych.

Kawiarki aluminiowe

Kawiarki klasyczne

Kawiarka klasyczna to nic innego jak kawiarka aluminiowa. Nazywana klasyczną, ponieważ to właśnie w takiej wersji powstała pierwsza kawiarka wymyślona przez Włocha, Alfonso Biallettiego ponad 80 lat temu. Na rynku oferta kawiarek klasycznych jest najszersza, co czasem może stanowić jednak problem dla klientów, by znaleźć nie tylko ładny, ale dobry jakościowo produkt, który posłuży na lata.

Jak wybrać kawiarkę klasyczną?

Ceny kawiarek klasycznych wahają się od kilkudziesięciu do nawet 300 zł. Skąd taka rozpiętość cen? Oczywiście wynika ona z jakości wykonania. Dostępne w naszym sklepie kawiarki klasyczne to tylko i wyłącznie markowe produkty wiodących producentów takich jak Bialetti, czy GAT, ale również Aerolatte. Co za tym idzie, są to kawiarki najlepszej jakości. Tanie odpowiedniki z supermarketu przede wszystkim wykonane są ze słabej jakości stopów, przez co nie tylko szkodzą naszemu zdrowiu, ale również nadają kawie metalicznego posmaku. Wiele do życzenia pozostawiają także uszczelki wykonane z gumy, które również niekorzystnie wpływają na smak naszej kawy. Zakup markowej kawiarki to gwarancja bezpieczeństwa. Wszystkie kawiarki w dolnej części mają zamontowany specjalny zaworek, który otworzy się, gdyby z jakiegoś powodu woda pod ciśnieniem nie mogła przedostać się przez zmieloną kawę. W tańszych odpowiednikach przy takiej sytuacji kawiarka może po prostu wybuchnąć.

Kawiarka klasyczna na lata

Kawiarka klasyczna może być inwestycją na lata. Wystarczy że będziemy o nią prawidłowo dbać. Przede wszystkim nie wolno wkładać jej do zmywarki. Należy ją dokładnie umyć bez użycia środków chemicznych, samą wodą (detergenty wchodzą w reakcję z aluminium wydzielając niebezpieczne związki). Warto także dodać pozornie oczywistą rzecz, że żeby dokładnie umyć kawiarkę należy ją rozkręcić, wyciągając również uszczelkę i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Dbanie o kawiarkę wiąże się również z korzystaniem z filtrowanej wody, tak by nie osadzał się na niej kamień. Wybierając model kawiarki aluminiowej warto również dobrze zastanowić się nad rozmiarem jaki będzie nam potrzebny, ponieważ w kawiarce nie da się poprawnie zaparzyć mniejszej ilości kawy niż jest ona do tego przeznaczona. Są one dostępne w rozmiarach od 1 do nawet 18 tz. Numery te określają ilość espresso (ok. 30-40 ml kawy), jakie możemy w niej przygotować. Kawiarka aluminiowa może być używana zarówno na kuchenkach gazowych jak i elektrycznych, z wyjątkiem płyt indukcyjnych.

Do kawiarki najlepiej używać kaw średnio lub ciemnych palonych, przeznaczonych pod espresso. Jeśli chcecie zachwycić swoich gości możecie wypróbować absolutnie wyjątkową kawę pochodzącą z Gór Błękitnych – Jamaica Blue Mountain. Jeśli nie wiecie jak dobrze przygotować kawę w kawiarce, kilka prostych kroków i wskazówek na ten temat znajdziecie w naszym artykule na blogu.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl