Kawiarki stalowe indukcyjne

Nowoczesny design, do użycia na wszystkich rodzajach palników, a w szczególności na kuchniach indukcyjnych.

Kawiarki stalowe indukcyjne

Kawiarki stalowe, indukcyjne

Kawiarki stalowe indukcyjne stworzone zostały z myślą o tych, którzy posiadają w swoich domach płyty indukcyjne. Kawiarki aluminiowe na tego rodzaju kuchenkach po prostu nie będą działać. Kawiarki na płyty indukcyjne wykonane są z polerowanej stali nierdzewnej. Ich solidne wykonanie gwarantuje nam, że produkt ten będzie inwestycją na długie lata. Wystarczy jedynie, że będziemy o niego dbać. Dodatkowym plusem kawiarek stalowych jest ich ciekawy design, obok którego nie można przejść obojętnie. Warto dodać, że działają one tak samo na innych rodzajach płyt kuchennych, dlatego jeśli nie posiadacie indukcji, a podoba Wam się ten elegancki styl, możecie śmiało wybrać jeden z tych modeli.

Przede wszystkim wygoda

Kawiarki stalowe indukcyjne, podobnie jak ich aluminiowe odpowiedniki, są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Wystarczy po przygotowaniu kawy rozkręcić kawiarkę, wyciągnąć uszczelkę i wszystkie elementy dokładnie umyć pod bieżącą wodą. Nie wolno myć jej w zmywarce lub detergentami, które mogłyby zniszczyć warstwę ochronną. Wszystkie stalowe kawiarki wiodących marek posiadają wygodne uchwyty z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Nie nagrzewają się i wyprofilowane są w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Modeli kawiarek stalowych indukcyjnych jest sporo, ale jest jedna, która zasługuje na większą uwagę. Jest to kawiarka Bialetti Moka Induction. Młodsza siostra pierwszej kawiarki na świecie. Klasyczna Moka Express wykonana jest w całości z aluminium, przez co nie można używać jej na płytach indukcyjnych. Firma Bialetti idąc z duchem czasu postanowiła stworzyć model dla użytkowników indukcji, który swoim kształtem będzie przypominał ich klasyczną kawiarkę. Tak powstała właśnie Moka Induction. Posiada ona solidny wykonany ze stali nierdzewnej dolny zbiornik i górną część w kształcie, dobrze wszystkim znanego, ośmiokąta wykonaną z aluminium. To idealne połączenie nowoczesności z tradycją Bialletti. Z pewnością zasługuje na uwagę posiadaczy kuchni w stylu vintage, czy shabby chic.

Zostań baristą we własnym domu

Kawiarka daje możliwość przygotowania namiastki espresso. Co za tym idzie, dzięki niej możecie przygotować szereg kaw mlecznych na bazie espresso, takich jak latte, cappuccino, mochę czy flat white. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czym różnią się od siebie te kawy oraz jak je przygotować, możecie przeczytać o tym w artykule na naszym blogu. Do kawiarki najlepiej wybierać ziarna średnio lub ciemno palone. Sprawdzą się zarówno mieszanki pod espresso jak i single o orzechowych, czekoladowych, karmelowych nutach pochodzące np. z Brazylii, Kolumbii, czy Gwatemali.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl