Młynki do kawy

Niezbędny sprzęt każdego kawosza. Młynek pozwala nam mielić kawę na bieżąco, tylko tyle ile potrzebujemy jednorazowo, dzięki czemu reszta kawy pozostaje dłużej świeża. Absolutny "must have" ;)

  • strzałka
  • 1
  • |
  • 2
  • strzłka
Młynki do kawy

Młynki do kawy

Młynek do kawy to podstawowe wyposażenie dla tych, którzy w domu chcą pić naprawdę dobrą kawę. Nie jest to jedna z zachcianek, a sprzęt, w który faktycznie warto zainwestować. Mielenie sprawia, że kawa wietrzeje bardzo szybko. Już w kilka minut po mieleniu z kawy uciekają najpiękniejsze aromaty. Jeśli chcemy się nimi cieszyć, powinniśmy kawę mielić tuż przed zaparzeniem, a to z kolei wiąże się z zakupem dobrego młynka do kawy.

Żarnowe młynki do kawy

Dobry młynek do kawy to taki, który mieli ziarna równomiernie (drobinki, które otrzymujemy są równej wielkości). Nierównomiernie zmielone ziarna oznaczają ich nierównomiernie parzenie (mniejsze drobinki ziaren będą przeparzone, większe nie zdążą się zaparzyć), a to z kolei negatywnie przekłada się na smak kawy. Młynki do kawy żarnowe to jedyny słuszny wybór. Dostępne na rynku młynki ostrzowe przede wszystkim nie mielą ziaren a tną je. W dodatku tną na nierówne drobinki. Żarnowe młynki do kawy, jak sama nazwa wskazuje, mielą kawę za pomocą żaren. Żarna to dwa odpowiednio ponacinane ostrza, pomiędzy które wpadają ziarna. Wykonane są z porcelany lub ze stali. Mogą być płaskie lub stożkowe. Regulacja odległości tych dwóch ostrzy od siebie pozwala na dopasowanie grubości mielenia pod konkretną metodę parzenia. Wszystkie młynki dostępne w naszym sklepie to młynki żarnowe. Pozostaje wybrać, czy chcemy posiadać młynek ręczny czy elektryczny.

Ręczne młynki do kawy

Młynki do kawy ręczne to idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kawą, dla tych, którzy dużo podróżują lub dla tych, którzy nie piją bardzo dużych ilości kawy. Jak sama nazwa wskazuje, kawę w takich młynkach mielimy ręcznie przy pomocy korbki. Dostępne obecnie ręczne młynki do kawy takich firm jak Rhinowares, Porlex, czy Hario to doskonały wybór na dobry początek. Młynki te świetnie sprawdzą się do przygotowywania kawy w domu, ale także w podróży, ponieważ są małe i poręczne. Jakość mielenia jest naprawdę dobra. Sprawdzą się doskonale przy wszystkich alternatywnych metodach parzenia kawy. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Młynki ręczne firm Zassenhaus i Comandante to z kolei najwyższa półka. Wykonane ze stali nierdzewnej żarna odporne na ścieranie sprawiają, że sprzęt ten będzie służył przez długie lata. Poradzą sobie nawet z takim wyzwaniem jak bardzo drobne mielenie ziaren pod espresso. Zadowolą się nimi nawet najbardziej wymagający kawosze.

Elektryczne młynki do kawy

Elektryczne młynki do kawy to z kolei propozycja dla tych, którzy cenią sobie czas i wygodę. Są one droższe, ale jeszcze dokładniejsze w mieleniu. Przy wyborze warto zwrócić uwagę, czy dany młynek dedykowany jest pod metody alternatywne (wymagające zarówno drobniejszego mielenia do kawiarki, jak i grubszego do chemexu), czy też pod espresso, do którego ziarna muszą być zmielone bardzo drobno. Warto wybierać młynki zaufanych, sprawdzonych producentów. Młynki elektryczne słabej jakości mogą podczas mielenia mocno się rozgrzewać, niszcząc tym samym cenne aromaty kawy. Przodującymi producentami młynków elektrycznych, które idealnie sprawdzą się w domowych warunkach są takie marki jak np. Wilfa czy Baratza.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl