Blog

userdata/news/images/24.jpg
Jak przygotować kawę mrożoną? Idealny napój na gorące dni!

Lato w pełni. Piękne słońce, wakacje, odpoczynek i… wysokie temperatury. Każdy szuka ochłodzenia, czegoś, co choć na chwilę przyniesie ulgę, dlatego dziś na blogu temat, którego nie mogliśmy pominąć – kawy mrożone. Podpowiemy Wam jak zrobić kawę mrożoną w domu, poznacie krótką historię kawy frappe oraz podsuniemy Wam kilka ciekawych przepisów na mrożone kawy, którymi będziecie mogli zaskoczyć swoich gości ;)

userdata/news/images/23.jpg
Kawa włoska – czyli tak naprawdę jaka?

W naszym kraju kawa włoska, kawa z Włoch kojarzy się z czymś najlepszym – mówi się często „najlepsza włoska kawa”. Ale czym tak naprawdę jest włoska kawa? Dlaczego Polacy zapytani o najlepszą kawę statystycznie odpowiedzą zawsze najlepsza to włoska kawa?

userdata/news/images/22.jpg
Jak parzyć kawę w kawiarce?

Kawiarka to zaparzacz kultowy. Konstrukcja wynaleziona w latach 30 XX wieku doczekała się wielu nazw w różnych językach oraz niezliczonej ilości wersji różniących się kształtem, kolorem i pojemnością w zależności od producenta. To, co łączy wszystkie modele to prostota przygotowania wyśmienitej kawy w zaciszu własnego domu.

userdata/news/images/21.jpg
Kawa w ciąży

Miliony kobiet na świecie nie wyobrażają sobie dnia bez przynajmniej jednej filiżanki kawy. Kawa to zaraz po wodzie najczęściej spożywany napój na naszym globie. Ale czy kawa w ciąży to dobry pomysł? Czy picie kawy w ciąży nie wpływa negatywnie na rozwój płodu, a w konsekwencji na zdrowie noworodka?

userdata/news/images/20.jpg
Mielenie kawy

O mieleniu kawy napisano już wiele. Niestety przeciętny kawosz wciąż rozróżnia tylko dwa rodzaje mielenia kawy – kawa w ziarnach i kawa mielona, a szkoda. Nieodpowiednim mieleniem można zepsuć nawet najlepsze, najsmaczniejsze ziarna, a prawidłowe mielenie wyciągnie z przeciętnych ziaren przyzwoity napar.

userdata/news/images/19.jpg
Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?

Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa? Odpowiedź na to pytanie wymaga podróży w czasie aż do XIX wieku! Tak naprawdę było ich trzech i każdy wpadł na podobny pomysł. David Strang z Nowej Zelandii w 1890, Amerykanin Satori Kato w 1901 i Brytyjczyk mieszkający w Gwatemali George Constant w 1909 roku.

userdata/news/images/18.jpg
Kawiarka do cappuccino

Cappuccino jak z najlepszej kawiarni w zaciszu własnych czterech kątów to marzenie wielu pasjonatów kawy. Z odpowiednią wiedzą jest to jak najbardziej możliwe.

userdata/news/images/17.jpg
Kawa a zdrowie

Jak to jest z tą kawą? Pomaga czy szkodzi? Które teorie na temat kawy są prawdziwe, a które należy włożyć między bajki? Przekonajmy się!

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl