separator

Kawa w zupełnie innym wydaniu...

Za co uwielbiam kawę? Za wszystko! Wyjątkowy aromat, bogaty smak, solidną dawkę kofeiny i… kolor ;) Tymczasem przeglądając ostatnio swoją facebookową tablicę natknęłam się na informację o nowości na brytyjskim rynku – przezroczystej kawie.

 

clr cff

 

Pierwsze pytanie jakie nasunęło mi się na myśl, było „ale po co?” ;) Odpowiedź okazała się bardzo prosta. Clear Coffee to kawa, która nie przebarwia zębów w przeciwieństwie do tej tradycyjnej. Stworzyli ją dwaj bracia, David i Adam Nagy. „Jesteśmy wielkimi kawoszami. Jak wiele osób zmagamy się z przebarwieniami na zębach spowodowanych kawą. Na rynku nie było niczego, co odpowiadałoby naszym potrzebom, dlatego postanowiliśmy stworzyć coś własnego” mówi Adam (Evening Standard).

Cały proces produkcji trzymany jest w tajemnicy. Jedyne, co możemy przeczytać na ten temat na ich stronie to to, że „używają metod, które nie były stosowane nigdy wcześniej”.  Zapewniają jednak, że nie używają przy tym żadnych chemicznych procesów. Clear Coffee to jedynie świeżo palone ziarna Arabiki wysokiej jakości i czysta woda, bez konserwantów, stabilizatorów, cukru i innych substancji słodzących.

 

clr cff

„Ze względu na szybkie tempo życia chcieliśmy przygotować orzeźwiającą i gotową do picia kawę, która stawia na nogi, ale ma mało kalorii” mówią bracia. W 200ml to zaledwie 4kcal. Clear Coffee to napój dla aktywnych, idealny przed, w trakcie, czy po treningu.

 

clr cff

 

Wszystko fajnie, tylko jak to smakuje?

Według twórców, Clear Coffee ma „wyjątkowy smak”.  Natomiast według testujących ją pracowników brytyjskiego portalu Metro wygląda to nieco inaczej ;) Określali ją jako „dziwną, ale nie nieprzyjemną”, mającą „posmak taniego wina” lub, że smakuje jak woda wlana do kubka, w którym wcześniej znajdowała się kawa...

Szczerze? Nie brzmi to dla nas zbyt zachęcająco ;)
A co Wy myślicie? Chcielibyście spróbować? 

Komentarze do wpisu (0)

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl