Wagi do kawy

Tak jak i do pieczenia wyjątkowych ciast tak i do parzenia wyjątkowej kawy niezbędna jest precyzyjna waga, która pomoże znaleźć najlepsze proporcje wody i zmielonej kawy

Wagi do kawy

Wagi do kawy

Waga do kawy to produkt, który pewnie większość z Was uzna za zupełnie zbędny wydatek. Owszem, można się bez niej obejść. Jednak dla zapalonych kawoszy używanie specjalnej wagi do kawy to duże ułatwienie. Przyda się one także tym, którzy cały czas poszukują swojej idealnej filiżanki kawy. Dlaczego? Ilość zmielonej kawy, ilość wody i czas parzenia to jedne z najważniejszych zmiennych, które odpowiadają za smak naszej kawy, a to wszystko możemy kontrolować właśnie przy użyciu specjalnych wag do kawy.

(Ro)Zważ to

Waga do kawy jest przede wszystkim bardzo dokładna i odmierza z dokładnością do 0,1 g, co jest bardzo ważne przy odmierzaniu dość małej ilości kawy. Warto zwrócić uwagę by ich maksymalny zakres pomiaru nie był mniejszy niż 1 kg, aby przy parzeniu w większych zaparzaczach waga działała bez zarzutu. Wagi do kawy posiadają także możliwość tarowania, która jest niezwykle istotna. Funkcja ta ułatwia dokładne odmierzanie wody. Wagi przeznaczone do alternatywnych metod parzenia kawy są wodoodporne, przez co nie musimy martwić się, jeśli przez przypadek zalejemy je wodą. Mają także wbudowany timer, dzięki czemu można kontrolować czas ekstrakcji, a automatyczne uśpienie po 5 minutach gwarantuje nam, że waga nie wyłączy się podczas parzenia.

Japoński design

Wagi do kawy dostępne w naszym sklepie to dwie flagowe pozycje japońskiej firmy Hario. Jak większość produktów tego producenta, charakteryzują się one niezwykle ciekawym designem. Zrobione są z materiałów wysokiej jakości. Posiadają specjalnie wyprofilowaną boczną krawędź, która umożliwia ustawienie wagi w taki sposób by zajmowała ona jak najmniej miejsca w naszej kuchni. Parzenie kawy można porównać do pieczenia ciasta. Każdy składnik powinien być dodany w odpowiednim czasie i w odpowiedniej proporcji. O ile dobre ciasto wystarczy upiec trzymając się przepisu, tak w parzeniu kawy każdy musi sam stworzyć swój idealny przepis. Testując, próbując możecie dojść do perfekcji i przygotowywać w domu kawę lepszą niż te serwowane w kawiarniach. Waga do kawy z pewnością to zadanie ułatwi, a i przyda się przy pieczeniu ciast ;)

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl